Jūrmala

„Mīlestība pret to vai citu pilsētu ir saistīta ar sajūtām, kas tajā piedzīvotas”, tā Marlēna Dītriha. Mūsdienu Latvija ir viena no desmit ekoloģiski tīrākajām valstīm pasaulē. Neliela un tamdēļ īpaši omulīga – tā piedāvā visas Eiropas Savienības priekšrocības apvienojumā ar īpašu šarmu, kas nebūt nepiemīt visām Eiropas valstīm. Te ir mierīgs klimats ar karstu jūliju un augustu, sniegotu decembri un janvāri, un maigu starpsezonu. Trīs valodas – latviešu, krievu, angļu, - lielākā krievu kopiena Baltijā, pašiem savs Krievu teātris, krievvalodīgie mediji un draudzīga vide, kas padara saskarsmi ļoti ērtu.

Jūrmala izsenis ieņēmusi nacionālā mantojuma vietu un bijusi valsts vizītkarte – jau kopš tā laika, kad pēc 1812.gada kara krievu virsnieki sāka šeit apmesties un iegādāties vasaras rezidences; kopš laikiem, kad šeit audzētās zemenes sāka vest cara galdam, bet Ķemeru ārstnieciskais ūdens un dūņas bija tādā pašā vērtē kā Bādenbādenes ūdeņi.

Jūrmalas pludmaļu mīkstās, zeltainās smiltis mijas ar jūras līča zilgmi, vieglās vēja brīzes, sastopoties ar priežu silto aromātu, rada īpašu, ne ar ko nesalīdzināmu atmosfēru. Ne vienu vien gadsimtu, Jūrmala ir bijusi slavena ar savu dzīvinošo, maigo klimatu un lieliskajiem spa resursiem, kas veicina gan fizisko veselību, gan garīgo līdzsvaru.

Muzikālais „Jaunais vilnis” iedvesa košumu un spozmi vasaras saviesīgajā dzīvē un spēcīgi ietekmēja kūrorta attīstību. Košu un atvērtu svētku pilsēta dāvā neaizmirstamu viegluma sajūtu. Laikam līdzi mainoties, Jūrmala ir saudzīgi saglabājusi galveno – īpašo „piekrastes pilsētas” šarmu un augsto viesmīlības kultūru, turpinot apburt savus viesus.