Arhitektūra

LEGEND. - tā ir arhitekta Uģa Zābera radīta piecu ēku simfonija. Piecas spilgtas personības vienā kvartālā apvieno harmonija, kas raksturīga augstajai mākslai un ir aktuāla visos laikos.

Arhitektūra

Vinstona Čerčila vārdā nosaukta galvenā villa kvartālā, kas atrodas vistuvāk jūrai, ir arhitektūras veltījums politiķim, rakstniekam, filantropam un Nobela prēmijas laureātam. Villa Churchill ir mūsdienīga britu stila interpretācija.

Villa Hepburn – veltījums neatkārtojamās Odrijas Hepbērnas dabiskumam un šarmam, veltījums apbrīnai pret sievieti aktrisi un UNICEF labas gribas vēstnieci. Ēkas mežģīņu apdare sasaucas ar Odrijas izsmalcināto stilu un klasiskajām Jūrmalas vēsturiskās arhitektūras „mežģīnēm”. Fasāžu ģeometrija, formu un līniju precizitāte aizgūta no Pītera Mondriāna abstraktās glezniecības.

Kaislīgā un pretrunīgā aktrise un dziedātāja Marlēna Dītriha kā neviens cits prata novērtēt greznību un komfortu, un pievērsa lielu uzmanību detaļām un sīkumiem. Žilbinošā Villa Dietrich ir lakoniska un noslēpumaina. Šīs ēkas arhitektoniskajam risinājumam īpašu raksturu piešķir tieši šai ēkai radīta tehnika – fasādē izmantotas kausēta tonētā stikla masas ar košu tekstūru. Tās saulē vizuļojošā virsma atgādina Marlēnas mirdzošās kleitas.

Privātajai rezidencei, kas nosaukta Hemingveja vārdā, ir gandrīz neticams stāsts. Kopš „dzimšanas” šis valsts nozīmes piemineklis, izrādījās ir bijis kā divas ūdens lāses līdzīgs slavenajai lielākā divdesmitā gadsimta amerikāņu rakstnieka Ernesta Hemingveja mājai Kubā. Šī vizuālā līdzība villā tika paspilgtināta, savukārt interjera dizains ieturēts jūrnieku stilā, ko tik ļoti mīlēja rakstnieks.

Pēc kulta filmas "Breakfast at Tiffany 's" Tiffany vārds ir kļuvusi par īpašības? vārdu. Villa Tiffany ir atjaunots arhitektūras piemineklis un ir kvartālu apvienojošs tēls, kas iemieso skaistumu un dzīvesprieku.
Veidojot kvartālu LEGEND., arhitekts Uģis Zābers radījis veltījumu angļu arhitektūrai, patiesam Jūrmalas stilam un mūsdienu konceptuālismam, to visu iezīmējot savā unikālajā un atpazīstamajā rokrakstā.